Fitore për Chelsean ne javën e 34 te Premier League angleze duke ju afruar sadopak zonës Champions ne renditje edhe pse distance vazhdon te jete e madhe kur kane mbetur edhe 4 ndeshje nga përfundimi.

Blutë e Antonio Kontes arritën te dalin me tre pike nga fusha e Bernlit duke fituar me rezultatin 2-1.

Edhe pse luanin pa treshen Hazard, Wilian dhe Fabregas me mendje te gjysmëfinalja e kupës, londinezet kaluan ne avantazh qe ne minutën e 20 pas autogolit te Long.

Bernli rriti presionin drejt gjysmëfushës kundërshtare dhe ne minutën e 64 gjeti golin e barazimit me Barnes.

Por akoma pa ju gëzuar golit, te zotet e shtëpisë u befasuan 5 minuta me vone, kur Mojes mposhti portierin kundërshtar duke kaluar përsëri ne epërsi blutë, një rezultat qe nuk ndryshoi deri ne fundin e takimit.