Uefa Champions League , nje ekskluzivitet I platformes tring , vazhdon perseri te marten edhe te merkuren  me dy perballje mjaft interesante te vlefshme per raundin e 1/8-ve .

 

Ne Anfield Roud luhet beteja anglo-gjermane mes Liverpul dhe Bayern, nje sfide qe premton nje perballje gjigandesh per vete cilesite dhe emrin qe kane keto dy skuadra.

 

Liverpul I ka leshuar vendin e pare Manchester Cityit ne kampionat edhe pse me pike te barabarta ndërsa për bavarezet ky vit i ri i ka ndryshuar shume ne rezultate  duke I ushtruar presion te veazhdueshem kryesueses Dortmund që është vetem dy pike larg .

 

Mungesa e madhe per te kuqte e Jurgen Klop eshte Virgil van Dijk ne prapavije I  pezulluar  ndersa Chamberlein është i demtuar .  Ne dyshim jane Shaqiri dhe Lovren .

 

Ne kampin kundershtar, Bajernit do ti mungoje Tomas Myller I pezullar dhe Corentin Toliso I demtuar . Ne dyshim per kete ndeshje jane Arjen Roben dhe Kingsli Coman .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *