Rikthehet raundi i tretë i takimeve te Champions League.

 

Sfidat e kësaj të marte kanë qenë AEK-Bayern Munich dhe Young Boys-Valencia.

 

Në këto sfida gjermanët kanë fituar 0-2 në Greqi me 2 gola të shënuar brenda 2 minutash. Fillimisht Martinez në minutën e 62 dhe më pas Levandovski në të 64-tën.

 

Ndërsa nga ana tjetër spanjollët dhe zviceranët që ndodhen në një grup të vështirë ku bën pjesë edhe Juventus me Junajtid kanë barazuar 1-1 mes tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published.