Në ligën B te Nations League, ajo që i interesonte direkt Shqipërisë ishte sfida e grupit 2, ku u përplasen rivalet tone Izraeli dhe Islanda.

 

Ndeshja përfundoi 2 me 2. Abada dhe Vaisman shënuan për vendasit ndërsa golat për nordikët u realizuan nga Helgason dhe Sigurdson.

 

Në datën 6 qershor kuqezinjtë do të luajnë kundër Islandës në transfertë.

 

Me pas ne daten 10 qershor kuqezinjte presin ne Tirane, ekipin e Izraelit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.