Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” per efektivin e policisë Alban Trimi, i cili u gjend ne nje tavoline se bashku me viktimën Elton Çiça. Prokurori Enklid Gjini në një seancë me dyer të mbyllura i ka argumentuar Gjykatës se Trimi është person i dyshuar për veprime që sipas Prokurorisë janë kryer me qëllim për të penguar zbardhjen e vrasjes së Çiçës. Hetuesit dyshojnë se është fshehur pistoleta dhe celulari që mbante viktima. Për të njëjtën akuzë atë të fshehjes së të vërtetës mbi ngjarjen në burg po mbahet dhe doktori Redian Rraja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *