Gjykata e Gjirokastrës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për 40 ditë për mësuesin e fizkulturës në Tepelenë, Kleanth Laçi.

 

Ai akuzohet për ngacmim seksual ndaj dy nxënëseve të mitura në shkollën 9-vjeçare “Avni Rustemi” në Tepelenë si dhe për “kallëzim të rremë”.

 

Gjatë seancës, mësuesi 59-vjeçar i mohoi akuzat duke thënë se nuk i ka ngacmuar nxënëset asnjëherë.

 

Ngjarja u zbulua pasi vëllai i një prej vajzave të ngacmuara i cili sulmoi fizikisht dhe dhunoi mësuesin e fizkulturës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *