Ervin Bulku dhe Sulejman Mema do të drejtojnë Kombëtaren shqiptare në ndeshjen përballë Andorës të hënën.

 

Edhe pse pa një tranjerë të mirfilltë, Bulku e Mema janë të bindur për të marrë nëj rezultat pozitiv në këtë duel.

 

Në konferencën për shtyp, Bulku deklaroi se kjo ndeshje duhet fituar me patjetër ndërsa kërkoi edhe ndihmën e lojtarëve.

 

Ai u shpreh I bidnur se në përballjen përballë Andorës nuk do të ndodh asnjë gabim nga ana e lojtarëve.

 

“Duke qënë pranë skuadrës, mendoj që duhet ta harrojmë atë ndeshjen me Turqinë. Kjo ndeshje duhet fituar patjëter. Duhet të fillojmë qysh nesër dhe të vazhdojmë rrugën tone”, ka thënë Bulku, që më pas ka shpjeguar edhe emocionet në prag të debutimit si trajner. Detyra ime është të fitojmë ndeshjen, bashkë me lojtarët sepse vetëm nuk e arrij dot. Padyshim që është një përgjegjësi e madhe që më ka dhënë Federata”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *