Armando Broja nuk ka ndërmend të ndalet më.

Pas dy golave vendimtare kundrë Hungarisë në të dyja takimet, sulmuesi i talentuar po shkelqen edhe me Sauthempton në Premier League.

Këtë të shtunë ai shënoi golin e dytë në pak ditë me fanelën e kësaj skuadre, pasi javën e kaluar ndëshkoi skuadrën e Leeds.

Këtë herë Broja realizoi kundër Burnley, një gol I bukur, tipik për Brojën që e mori topin jashtë zonë, pastaj depërtoi vetë dhe me të djathtën në zonë goditi priret për të shënuar golin e fitores momentale 2 me 1 për Sauthempton në minutën e 51.

Sulmuesi 19 vjecar luajti titullar ne kete ndeshje dhe u zevendesua ne minuten e 79 nga Che Adams.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *