5 herë kampionët e botës mundën Bolivinë me rezultatin 3 me 0 në takimin hapës të këtij evenimenti.

Në pjesën e parë pati pak raste për shënim me selecaon qe vuanti jo pak ne gjetjen e hapesire per te ndeshkuar kundershtarin.

Ne mungese te Neymar, ishte Firmino qe u perpoq te shfaqej rrezikshem tek porta e Bolivise por pa rezultate.Loja pa shume shkelqim beri tifozet ne San Paolo te vershellejne skuadren teksa lojtaret po futeshin ne dhomat e zhveshje.

Por duket se kjo ishte nje shkundje per brazilin pasi pjesa e dyte pati nje tjeter tablo.Pas nje prekje te topit me dore ne zonen mike, ishte Filipe Koutinjo qe zhbllokoi shifrat ne minutyen e 50.

Ylli I Barcelones dyfishoi rezultatin vetem 3 muinuta me vone, kete here pas nje gjuajtje me koke.

Në vazhdim Tite hodhi në fushë Grabriel Jesus, Willian dhe Everton, me këtë të fundit që shënoi golin e trete dhe mjaft të bukur në minutën e 85.Brazili menjehere në vendin e parë në grupin A.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *