Një 50-vjeçare është vënë në hetim, pasi akuzohet se braktisi vajzën e saj të mitur në Kosovë.

 

Bëhet fjalë për shtetasen me iniciale Sh.B., banuese në Kukës, e cila la të bijën e saj 17-vjeçare në Kosovë.

 

Vajza është gjetur dhe kthyer në Shqipëri, ndërsa e ëma po procedohet penalisht në gjendje të lirë.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *