Zëvendës- kryeministrit Erjon Braçe i është kundërpërgjigjur kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi e cila në një takim me strukturat e partisë ka deklaruar protesta e nesërme do të jetë paqësore, ndërsa u lut që Zoti t’u japë fuqi qytetarëve për të larguar Edi Ramën nga pushteti.

 

Braçe në postimin e tij në Facebook, shkruan se gjithçka neës është  për një karrige, dhe për asgjë tjetër.

 

“Tani,

FLASIN DHE NE EMER TE ZOTIT!

Ne emer te Zotit dhe,

PER KARRIGE!

Vetem per karrige!

Kush nuk e ka kuptuar ende, urdheroni;

GJITHCKA NESER ESHTE

PER NJE KARRIGE!

Asgje tjeter!

Ne emer te Zotit per Karrige!

Oooooo Zoooot!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *