Lajme të mira nga Anglia, të paktën sa I takon gjëndjes së kryeministrit Johnson.

Downing Street bëri të ditur se kreu I qeverisë angleze ka lënë terapinë intensive  ku ishte I shtruar prej më shumë se 3 ditësh pas përkeqësimit të gjëndjës së tij nga Covid 19.

Boris Johnson tashmë është transferuar në pavionin e përgjithshëm të “St. Thomas Hospital” ku do të vazhdoje të jetë nën monitorim të rreptë derisa sa të shërohet plotësisht.

Johnson ka gati 10 ditë që ka rezultuar pozitiv mirëpo pak ditë më parë gjëndja e tij ishte përkeqësuar derisa u dërgua me urgjencë në spital.

E infektuar është edhe gruaja e tij shtatezene 31 vjece, mirëpo ajo është në gjëndje të mirë dhe e vetëizoluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *