Vazhdojnë bombardimet e artilerisë ruse dhe të avioneve  në Kharkiv dhe Mariupol, ku janë goditur infrastrukturat civile.

 

Po ashtu eshte vene ne shenjester rajoni i Zaporizhia.

 

Nje gje e tille u be e ditur nga Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës në faqen e tij në Facebook në raportin e mëngjesit, të cituar nga Agjencia UNIAN.

 

Në drejtimet Donetsk dhe Tavriya, ushtria ruse po fillon sulme ajrore dhe po përparon në zonën e kompleksit metalurgjik Azovstal dhe portit te kesaj zone.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *