Një biznesmen i njohur malazes u qëllua me snajper në një hotel luksoz në qëndër të Beogradit ditën e martë në mbrëmje.

Bëhet e ditur se ngjarja e rëndë ka ndodhur para Hotelit “Croën Plaza”.

Biznesmeni nga Mali i Zi Miodrag Daka Davidoviç është disi kontrovers si figure. Ai është tejet aktiv në mjedisin politik serb ndonëse vetë ka lindur dhe është rritur në Malin e Zi.

Në Serbi ai ka qënë i përfshirë edhe në mjaft investime biznesi që nga karburantet e deri tek fusha e ndërtimit dhe pijet.

Pasi u qëllua me snajper, 62 vjecari u dergua me një makinë të rastit në spital teksa mësohet se e ka kaluar gjëndjen e rendë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *