Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bërë deklaratën e fortë për ish-Ministrin e Punëve të Jashtme të qeverisë Rama, Ditmir Bushati.

 

 

Duke folur për marrëdhëniet Shqipëri- Turqi, dhe ato të kryeministrit Rama me Presidentin turk Erdogan, Berisha tha se Bushati u shkarkua pas një kërkese nga Ankaraja.

 

“Po pse iku Dimtiri? Kush e shkarkoi? Sepse kërkuan ata.”– tha Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *