Sali Berisha, lideri historik i demokrateve dhe mbajtes i funksioneve me te larta shteterore ne keto 3 dekada, mbush sot 78 vjeç.

 

Kreu i PD e nisi diten duke postuar nje foto bashke me bashkeshorten e tij Liri Berisha shoqeruar me nje postim ku shkruan se ai po udheton ne dy stine, vjeshten me te bukur te jetes dhe pranveren e re politike.

 

“Sot 78 vjeç! Udhëtoj njëheras në dy stinë.Në vjeshtën e bukur të jetës dhe,në një pranverë të re politike! Lavdi Zotit! Mirënjohje të pakufishme familjes time dhe të gjithëve ju miq, shkruan Berisha ne fb.”

 

Edhe Ilir Meta uroi Berishen per datelindjen e tij te 78, duke postuar nje foto te kreut te PD me mbishkrimin:

 

Gëzuar ditëlindjen Prof.Dr. Sali Berisha! Shumë urime të përzemërta! 💐✌️🇦🇱

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *