Sali Berisha u takua këtë të shtunë me demokratë të Krujës.

 

Në takim u diskutua mbi krizën që po kalon Partia Demokratike. Ish-kryeministri njoftoi se rreth 2/3 e delegatëve kanë firmosur formularin me kërkesën për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike.

 

“Nje kafe dhe bisede me miq, demokrate dhe demokratë te Krujes! Te dashur miq, sot ne Kruje u takuam per nje kafe dhe bisede te perzemert me demokrate dhe demokratē te Krujes drejtues te deges veprimtare te shquar, themelues te Partise Demokratike, deputeten e PD Zj Merita Bakiu ish deputete dhe ish drejtues te qeverise vendore, bashkise dhe rrethit Sulejman Xhixha,Ylli Lamaj, Shkelzen Hoxha drejtues te FRPD dhe LDG. Ne takim u diskutua mbi krizen qe po kalon Partia Demokratike si dhe u shpreh mbeshtetje e forte per Foltoren moton e saj per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte, me te hapur. Rreth 2/3 e delegateve te Kuvendit Kombetar te Krujes kane firmosur formularin me kerkesen per mbledhjen e Kuvendit Kombetar, te tjere vazhdojne te firmosin. Mirenjohje te thelle per demokratet dhe demokratët krutane! Rrofte Kruja.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *