Subscribe

Dy kryetaret, ai i partise demokratike Sali Berisha dhe i PBDNJ-së Vangjel Dule nenshkruan marreveshjen e koalicionit per zgjedhjet e 14 majit.

 

Ne bashkite Himare, Dropull dhe Finiq opozita do te garoje me kandidatet e perzgjedhur nga PBDNJ-ja.

 

Berisha dhe Dule e vleresuan marreveshjen si betejen e perbashket kunder korrupsionit, krizes ekonomike shpopullimit dhe asgjesimit te pluralzimit politik ne vend.

 

Marreveshje mes dy partive, aleate te hershme si ne qeverisje dhe ne opozite, vjen kur ende nuk ka nje vendim gjykate te formes se prere se kujt i takon logoja dhe vula e PD-së, Sali Berishes apo grupimit te drejtuar nga Enkelejd Alibeaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *