Policia greke ka goditur një bandë grabitësish. Pesë persona kanë përfunduar në pranga e policisë greke, tre prej të cilëve janë me origjinë shqiptare.

 

Ata kryenin vjedhje në dyqane dhe automjete në Atika.Dy të tjerë janë nga Pakistani dhe Afganistani.

 

Departamenti i Krimeve kundër Divizionit të Sigurisë së Pronës së Atikës ka publikuar gjithashtu edhe objektet të cilët grupi kriminal kishte vjedhur. Kryesisht ishin celularë, ora dhe sende floriri.

 

Shqiptarët e identifikuar janë Besim Martini, Bisi Ibro dhe Andrea Ademi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *