Në duelin tjeter Inter vjen në San Siro kundër Benfikes me sigurine me fitores 2 me 0 në Lisbone.

 

Rezultat që ngroh zikaltrit, të cilët do të kenë suportin edhe te 76 mijë tifozeve me ëndërrën e madhe për të qenë në gjysmëmfinale ndaj Milanit 20 vjet pas përballjes dramatike te 2003.

 

Përplasja ë stërvitjes mes Onanes dhe Brozovic e shqetësoi pak ambjentin zikalter.

 

Skriniar është mungese e sigurite ndërsa turku Calhanoglu është kthyer. Në krahun tjeter tekniku Shmind dhe lojtarët e tij janë optimist se mund të përmbysin gjithcka ne Milano.

 

Përvoja e mirë me ndeshjet jashtë këtë edicion ndaj Juventusit dhe PSG I jep besim luzitaneve të cilët nuk kanë të gatshëm Bah dhe Draksler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *