Bashkimi Evropian ka miratuar paketën e re të sanksioneve ndaj Rusisë, e cila vijon prej gjashtë ditësh luftën në Ukrainë.

 

BE njofton se ka bllokuar gjithë hapësirën ajrore për Rusinë, ka ndaluar transaksionet me Bankën Qendrore ruse, si dhe ka vënë sanksione të reja për 26 shtetas rus.

 

Njoftimi i plotë:

BE ka miratuar masa të reja kundër duke përfshirë

Ndalimin e hapësirës ajrore të BE-së
Ndalimin e transaksioneve me Bankën Qendrore
Sanksione të reja për 26 persona & 1 subjekt shtesë

Leave a Reply

Your email address will not be published.