Xabi Alonso ka qenë një nga lojtarët e kritikuar nga mediat gjermane,se duhet të largohet nga futbolli, duke e etiketuar si lojtarin më të ngadaldë në ndeshjen e zhvilluar ndaj Eintracht Frankfurt,e cila përfundoi me rezultatin 2-2. Bayern tashmë ka tre ndeshje pa fitore radhazi.Ata humbën me Atleticon e Madridit në Champions League dhe kanë dy ndeshje që kanë barazuar,me Koln dhe Frankfurt. Mediat gjermane kanë qenë të shpejta dhe në reagimin ndaj Carlo Ancelotti.Jo shumë kohë më parë,ai u vlerësua për start-in më të mirë në hitorinë e klubit,duke e vënë në dyshim suksesin e Guardiolën me Barcelonën,si thjesht meritë e lojtarëve. “Situata tek Bayern është për t’u shqetësuar,por jo aq sa për të kaluar nw krizë”,u ka shprehur Arjen Robben.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *