Është arrestuar disa muaj pas ngjarjes, bashkëautori i vrasjes së Briken Sanajt, Gjelosh Krasniqi.

 

 

Bëhet me dije se Krasniqi është vënë në pranga nga Policia e Kosovës, në Pejë.

 

 

Së bashku me të, është arrestuar edhe një tjetër person i cili e strehonte.

 

 

Për Gjelosh Krasniqin, Prokuroria e Pejës do kërkojë arrest me burg dhe do kryhen procedurat me ministrine e Drejtësisë për ekstradimin e tij në Shqipëri.

 

 

Briken Sanaj u vra në tetor të vitit të kaluar në Tiranë nga Vladimir Kola, i cili dyshohet se u ndihmua nga Gjelosh Krasniqi dhe Kened Antoni.

 

 

Vrasja ndodhi për shkak të një konflikti të para 10 viteve mes dy familjeve të viktimës dhe autorëve.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *