Subscribe

Kryetari demokrat Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si politikanin që punon kundër interesave kombëtare. Sipas tij, kreu i qeverisë po sulmon njerëz të cilën kanë punuar dhe luftuar për çlirimin e Kosovës e Kroacisë, siç ishte rasti i senatorit italian Aldo Di Biagio.

 

Lideri i opozitës vijojë sulmet ndaj Fatmir Xhafës, të propozuar për postin e Ministrit të Brendshëm.

 

Në ditën e 31 të protestës, Basha akuzoi se qeverisja e Edi Rama dhe Ilir Metës, kanë thelluar varfërinë në vend. Por tha se pushtetarët e korruptuar do të humbasin dhe shqiptarët do të çlirohen e do ndërtojnë republikën e re.

 

 

Fjalen e plotë të kryedemokratit por edhe diskutimin nga “Cadra e Lirisë mund ta ndiqni këtu:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *