Kryetari Basha zhvilloi një takim lamtumire me ambasadorin Donald Lu.

 

Kreu I PD pas bisedës që pati për herë të fundit me diplomatin amerikan që mbyll misionin në Shqipëri, postoi një mesazh në twitter.

 

“Takim lamtumire me ambasadorin Donald Lu dhe mirëseardhje me zv. Ambasadoren Leyla Moses-Ones. PD krenare për miqësinë dhe bashkëpunimin me SHBA, partnerin strategjik të Shqipërisë dhe kombit shqiptar.”

 

Më heret, Donald Lu kishte zhvilluar takime të tila kortezie në prag të ikjes nga Tirana edhe më presidentin Meta, ish presidentin dhe kryeministrin Berisha si dhe kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *