Gjatë bashkebisedimit tē fundit me gazetarët për këtë vit, Lulzim Basha paralajmeroi se shumē shpejt do të ketë persona të tjerë non-grata nga SHBA.

Endrra e Edi Ramës për ta pare PD-në, e damkosur është bërë pluhur, tha kryedemokrati mes te tjerave.

Ai shtoi se PD eshte pastruar nga hijet e te shkuares duke zgjedhur te perqafoje te ardhmen dhe bashkepunimin me SHBA, vendin tempull te demokracise.

Basha vleresoi se vettingu i politikaneve eshte nje nisme me rendesi jetike per te goditur korrupsionin politik.

PD nuk mund te kthehet ne celule anti-amerikane, shtoi kryedemokrati.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *