Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur se 30 qershori është “varreza politike” e kryeministrit Edi Rama.

 

Kryedemokrati përmes një statusi në rrjetin  social Facebook, shkruan se shqiptarët janë ngritur në këmbë në betejën “Për Shqipërinë si gjithë Europa”.

 

Gjithashtu në statusin e tij ai bën thirrje të gjithë qytetarëve që të bashkohen në protestën e 21 qershorit.

 

“30 qershori është varreza politike e Edi Ramës, shokut të avdylajve dhe bandave të krimit. Shqiptarët janë ngritur në këmbë në betejën kombëtare për Shqipërinë si gjithë Europa. Boll më me Shqipërinë që duan vetëm ata! Tani është koha për Shqipërinë e të gjithë shqiptarëve! Asnjë hap pas! #21qershor”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *