Policia e Tiranës ka vënë në pranga 8  persona, 10 të tjerë janë proceduar penalisht dhe një tjetër është shpallur në kërkim.

 

Këta shtetas në bashkëpunim më njëri-tjëtrin kanë kontrabanduar lloje të ndryshme barnash me qëllim tregtimin e tyre.

 

Gjatë finalizimit të operacioni policor të koduar “veterinary” u sekuestruan rreth 100 lloje të ndryshme barnash, të dyshuara të kontrabanduara, me vlerë të konsiderueshme monetare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *