Me fitimin e titullit nje jave me pare dhe pothuajse me nje kembe ne finalen e champions , Barcelona duket se I beri nje nder Celta Vigo-s e etur per pike ne javen e 36 te La Liges.

2-0 ne “Balaidos” per vendasit, fitore shume e rendesishme qe e largon tashme me 5 pike nga zona e renies nga kategoria . Te dy golat per te zotet e shtepise u shenuan ne pjesen e dyte .

Pas nje goli te anulluar nga sistemi VAR , ishte fillimisht Maxi Gomez ne minuten e 67 qe kaloi ne avantazh vendasit perpara se Iago Aspas te kthente ne gol nje penallti te marre dy minuta nga fundi edhe kjo e akordur fale sistemi VAR per nje prekje me dore te topit ne zone te francezit Umtiti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *