Partia Socialiste ka mbledhur sot kryesinë e Grupit Parlamentar. Mësohet se gjatë mbledhjes është disktuar mbi ndryshimet Kushtetuese si edhe vettingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve.

 

“Të fillojë puna për ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e procesit të Vettingut”, mësohet të ketë thënë Balla.

 

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla është shprehur se vettingu duhet të vijojë të kryhet nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit si shkallë e parë dhe Komisioni i Posaçëm i Apelimit si shkallë e dytë dhe jo të kalojë në KLGJ dhe KLP.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *