Supersfida e Champions League me 22 nëntor mes Juventus dhe Barcelonës ngjalli një interesim të jashtëzakonshëm tek ata që dëshironin ta shihnin nga afër këtë duel gjigantesh. E për këtë arsye mjaftuan vetëm pak minuta në dispozicion dhe biletat që kishin dalë në tregun për këtë supersfide të avullonin.

 

Fillimisht klubi bardhezi nxori në shitje biletat e dedikuara për të gjithë ata që janë anëtar e që kanë të drejt si fillim të prenotojne apo jo një bilete për në Allianz Stadium te Torinos. Menjëherë pas kësaj procedure pasi u kuptua sesa bileta mbeten ne dispozicion, u vendos që të hapej shitja e lirë e biletave për Juventus-Barcelona.

 

Por ky proces zgjati vetëm pak minuta pasi interesimi ka qenë i jashtëzakonshëm për të ndjekur nga afër yjet e futbollit evropian në Torino në një sfide që për Juventusin është më rëndësi jetike edhe në planin e pikëve pasi duhet të fitoje që të mos gaboje objektivin kualifikim.

 

Deri tani në këtë edicion të Championsit, Jventus ka pasur një mesatare prej 34 mijë e 874 spektatorësh në Champions duke fituar në total 3.7 milion euro ndërsa kundër Barcelonës nuk do të ketë asnjë ulëse të lirë pasi në total janë shitur 41 500 bileta për një përfitim financiar dikur tek 2.1 milion euro. Supersfida e 22 nëntorit do të transmetohet ekskluzivisht më Tring HD.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *