Subscribe

Policia e Tiranës ka arrestuar shoferin e autobusit në Tiranë i cili pak ditë më parë përfundoi në lumin Lana.

 

Specialistët e Qarkullimit Rrugor proceduan penalisht shtetasin M. K., 62 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi duke drejtuar mjetin tip autobus, është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin J. R., dhe si pasojë e aksidentit, dy mjetet kanë rënë në lumin Lana.

 

Si pasojë e ketoi aksidenti u lenduan pesë person, tre qytetarë që udhetonin me aurobus dhe dy pasagjerë të makinës tjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *