Katër herë medalistja e artë olimpike Simone Biles ka fituar një vend në Ekipin Olimpik të SHBA-së pas performancës së saj “gjithëpërfshirëse” kualifikuese dje dhe tani do të garojë në Lojërat Olimpike të Parisit 2024 në Francë.

4 vite më parë, pak para finales së ekipit të femrave në Tokio, Biles papritur njoftoi se po tërhiqej “për arsye të shëndetit mendor”, ndërkohë që nuk mori pjesë as në finalen e gjimnastikës individuale gjithëpërfshirëse.

“E dija që nuk kisha mbaruar pas Tokios”, tha superatletja 27-vjeçare. “E dija që po kthehesha.” /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *