Subscribe

Personi që duket në foto është 57 vjeçari, Ismet Çekorja që mbeti i vrarë nga atentati më armë zjarri në Shkodër këtë të premte.

 

Pak ditë më parë djali i viktimës u akuzua si i dyshuar për një tjetër atentat në këtë qytet.

 

Fillimisht Çekorja mbeti plagosur, ndërsa nuk mundi t’I shpëtonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë në Spitalin Rajonal të Shkodrës.

 

 

Shkodër/Informacion paraprak

Në lagjen “Guerrile”, në Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi I. Ç., 57 vjeç, banues në lagjen “Guerrile”, Shkodër, i cili më pas ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Shkodër.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon punën në vendngjarje, për sqarimin e plotë të rrethanave, dokumentimin ligjor të kësaj ngjarjeje, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet, me pika kontrolli në zonën përreth, me qëllim kapjen e autorit/ëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.