Rëndohet bilanci nga atentati I ndodhur në Durrës mesditën e kësaj të enjteje, konkretisht në zonën e ish-kënetës.

Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri automatiku drejt një Rang Roveri ku udhëtonte Julian Mecaj, person me precedent I cili mësohet se ka qënë pjesë e grupit të Lulzim Berishës.

Ai është plagosur dhe është dërguar me urgjencë në spital.

Por fakti që breshërite e automatikut u lëshuan në një rreth-rrotullim me mjaft lëvizje si ajo afër autostradës në dalje të Durrësit, ka lënë pasojë të rënda.

Kjo pasi, nga ngjarja e rëndë janë plagosur edhe dy kalimtarë të cilët gjithashtu janë dërguar në spital ndërsa gjëndjene tyre ende nuk dihet.

Autoret e atentatit janë larguar me shpejtësi nga vendngjarja pa u kapur dot nga policia.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *