Subscribe

Policia po vëzhgon kamerat e sigurisë të zonës përreth ku ndodhi atentati ndaj Ardian Çapjas ditën e hënë. Po ashtu, kanë nisur marrjet në pyetje të familjarëve dhe personave që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Mësohet se deri tani janë shoqëruar në polici më shumë se 20 persona. Makina e djegur “Volsëagen” e atentatorëve u gjet vetëm 15 minuta pasi u qëllua 55-vjeçari. Mjeti ishte i djegur, me targa të vjedhura në Fushë-Krujë një vit më parë që i përkisnin një makine “Citroen C3”.

Pasi krehën zonën, efektivët gjetën brenda në mjet një silenciator të çmontuar, të cilit do t’i kryejën ekzaminime të mëtejshme.

Ardian Çapja ishte shënjestër e atentatit të tretë të hënën. Ai u qëllua me silenaciator në momentin që ishte në shtëpi. Momentalisht 55-vjeçari ndodhet në Spitalin e Traumës në gjendje kritike për jetën sepse plumbi që e kapi në shpatull i kaloi shumë pranë zemrës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *