Nata e dytë e ndeshjeve te fazes se 1/8 të Champions League ishte e mbushur plot me emocione e me surpriza ne rezultate ne duelet e transmetuara ne Tring..

Sfida e Atalantës me Valencian në “San Siro” u kthye në goleadë.

Valencia u poshterua 4 me 1 nga italianet te cilet kurre me pare nuk kishin luajtur ne kete nivel ne kupat e Europes..

Serinë e golave e nisi Hateboer i Atalantës në minutën e 15. Porta e Valencias u trondit sërish në minutën e 41 nga Iliçiç, ndërsa ne fillimin e pjeses se dyte ishte radha e Frojler për të shënuar golin e trete per vendasit. Ne minuten e 63 ishte serish talenti holandez Hateboer, i cili në sytë e më shumë se 50 mijë tifozëve shënoi golin e dyte personal dhe te 4 per bergamasket.

Golin e vetëm për Valencian e bëri Çerishev në minutën e 66. I pafat lojtari i kombetares kuqezi, Berat Gjimshiti i cili u demtua gjate nxemjes pas nje kontakti me shokun e skuadres Ilicic dhe ne vend te tij u fut Kaldara.

 

Nderkohe ne Londer, ata qe dolen me koken lart ishin gjermanet e Lajpcig te cilet mposhten 1 me 0 Tottenham/ Ndeshja u vendas nga nje penallti e kthyerf ne gol nga Verner në minutën e 57.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *