13 raste të reja u shënuan me COVID gjatë 24 orëve të fundit, nga 4051 testime të kryera. Të infektuarit u identifikuan në Tiranë, Durrës, Shkodër, Fier, Lezhë, Vlorë dhe Kamëz.

 

Aktualisht janë 112 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

 

Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 6 pacientë.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              48

Fier                  11

Vlorë                11

Elbasan            10

Korçë                8

Shkodër            7

Durrës              7

Lezhë                6

Kukës                2

Gjirokastër        2

Leave a Reply

Your email address will not be published.