Policia arrestoi në flagrancë një shtetas I cili konsiderohet fajtor për aksidentin e ndodhur në aksin rrugor Korçë-Pogradec të mërkurën në mbrëmje, pranë fshatit Vërdovë.

 

Shtetasi Spartak Cela 34 vjec nga Pogradeci I cili drejtonte mjetin tip “Land Rover” dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga, ku për pasojë ka marrë dëmtime vetë ky shtetas, si edhe 6 shtetas të tjerë pasagjerë në këtë mjet konkretisht L.D, 39 vjeç, E.M, 45 vjeç, D.A, 23 vjeç, A.H, 26 vjeç, E.G, 40 vjeç dhe A.G, 49 vjeç, banues në Pogradec.

 

Nga të gjithë të plagosurit, dy shtetas, konkretisht E.G dhe A.G, u dërguan në Tiranë në gjendje të rëndë.

 

Ndërsa të dëmtuarit e tjerë ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

 

Spartak Çela akuzohet për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *