Blutë e kryeqytetit arrestuan në flagrancë Vladimir Gjutën, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj babait të tij. Sipas informacioneve, prangosja u bë ditën e sotme në banesën e këtij të fundit. Gjithashtu Gjuta shkeli edhe masën e sigurisë arrest ne shtëpie, dhënë nga Gjykata e Kukësit. Ai u dyshua nga drejtësia shqiptare, fillimisht për vënien e tritolit në familjen e ministrit të Brendshëm Sajmit Tahiri, por akuza u rrezua. 34-vjeçari është arrestuar dhe dënuar disa herë për vepra të ndryshme penale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *