Subscribe

Arrestohet nga policia mëngjesin e kësaj të premteje botuesi dhe pronari I UET, Henri Çili.

Vec analistit të njohur, janë ndaluar edhe 7 persona të tjerë, pjesa më e madhe punonjës të UET.

Në mesin e të ndaluarve është edhe avokati Ilir Korbi, me detyre drjetor juridik i UET..

Policia ushtroi kontrolle mengjesin e sotëm në ambjentet e Universitetit Europian të Tiranës, në pronësi të Cilit.

Dyshohet se Henri Cili ka ndikuar tek gjyqtarët në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Lazaratit, megjithatë ende nuk ka të dhëna zyrtare nga policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *