Policia Rrugore, gjatë 24 orëve të fundit ka ndëshkuar me gjobë 2456 drejtues mjetesh.

 

Ndërkohë, janë arrestuar 9 shoferë, nga të cilët 5 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 4 për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

 

Po ashtu, janë pezulluar 41 leje drejtimi, nga të cilat 29 për drejtim mjeti me shpejtësi tej normave të lejuara dhe 12 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.