Argjentina iu bashkua Kroacisë në gjysmëfinalet e Kupës së Botës.

 

 

Albicelestët triumfuan vetem pas penalltive ndaj “tulipaneve” ne nje duel vërtet dramatik.

 

 

Molina në pjesën e parë dhe Messi në minuten e 73 i çuan shifrat deri nē 2 me 0.

 

Mirepo heroi momental i Holandes ishte Werghost qē u fut si zevendesues dhe shenoi dy gola ne minuten e 84 dhe në minuten e 10 shtesë.

 

 

Sfida shkoi nē shtesë, teksa ne të dytën Argjentina j shkoi afer golit te kualifikimit ne disa raste por pa ia dale mbane.

 

 

Tek penalltit hero i Argjentines ishte Emiljano Martinez qe priti dy penallti.

 

Gjuajtjen vendimtare qe coi Argjentinen ne gjysmefinale e realizoi Lautaro Martinez. Ne gjysmefinale tani do te kene perballe Kroacine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *