Apeli i GJKKO pushon çështjen për sekuestrimin e kompleksit Golden në Shijak, në pronësi të Altin Hajrit.

 

SPAK hoqi dorë nga ankimimi dhe për këtë arsye Apeli i GJKKO pushoi çështjen.

 

Altin Hajri ishte një nga personat që u vendos në lupën e OFL, duke iu skanuar pasuria pasi kishte dyshime se ishte krijuar nga veprimtaria kriminale.

 

Operacioni kundër Altin Hajrit nisi pas rrëmbimit dhe ekzekutimit të Jani Prengës pikërisht në kompleksin Golden. Trupi i pajetë i Prengës, ende nuk është gjetur nga policia.

 

Altin Hajri dyshohet se ka rrëmbyer më 17 janar 2020, Jan Prengën në Kamëz, në bashkëpunim me persona të tjerë, dhe më pas e kanë transportuar drejt kompleksit Golden ku dyshohet të ketë ndërruar jetë si pasojë e plagëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *