Anglia, Kroacia dhe Çekia janë tre skuadrat e grupit D qe u kualifikuan per ne fazen e 1/8 te Euro 2020.

Anglia fitoi 1 me 0 ndeshjen e fundit kunder Çekise fale nje goli te Sterling dhe e mbylli grupin me 7 pike ndonese shenoi vetem 2 gola ne kete faze.

Tani skuadra e Southgate do ta luaje duelin e radhes kunder skuadres se dyte ne grupin ku bejne pjese Franca, Gjermania, Portugalia dhe Hungaria. Lajm i mire per anglezet eshte se duelin do ta luajne ne Wembley.

Kroacia gjithashtu mundi 3 me 1 Skocine ne nje ndeshje direkte duke marre vendin e dyte ne grup.

Spikati ne kete duel nje supergol i Modric qe spostoi Cekine ne vendin e trete, por te kualifikuar me tej si nje nga vendet e treta me te mira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *