Euro 2024 duket se është Europiani i surprizave, pasi po ndodh ajo që nuk pritej, teksa Sllovakia po ia vështirëson ndeshjen Anglisë

“Tre Luanët” barazuan në minutën e fundit të kohës shtesë ndaj Sllovakisë, e cila nuk ia doli të ruante avantazhin minimal deri në fund të takimit.

Goli për sllovakët u shënua nga Schranz në minutën e 25-të dhe për anglezët barazoi Bellingham.

Anglia humbi disa raste për shënim, teksa iu anulua edhe një gol i Foden për pozicion jashtë loje

Fituesi i sfidës përballet me Zvicrën në çerekfinale. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *