Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme në botë.

 

Këngëtarja me origjinë shqiptare arriti shifrën e 100 milionë klikimeve më këngën “New Rules” dhe renditjes në vend të parë të “Offical UK Top Charts”, ajo arriti dhe një sukses tjetër.

 

Artistja nga Prishtina, Dua Lipa me hitin e saj, zuri vendin e parë në platformën online të muzikës “Spotify” për UK. Tani nga po e njëjta platformë, albumi i saj u shpall si më i miri i të gjitha kohërave nga një artiste femër

 

. Albumi i titulluar “Dua Lipa” u publikua në 2 qershor të 2017 nga Warner Bros.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *