Një tjeter aksident tragjik ndodhi, kete rradhe në aksin rrugor Levan-Tepelenë.

Perplasja e dy makinave i mori jeten 58 vjecarit Shkëlqim Bregu, ndersa u plagosen Taulant Hoxha 32 vjeç dhe Elison Cane 35 vjeç.

Ngjarja ndodhi sot pas mesdite, kur një furgon u përplas me një automjet tip benz.

Dy të plagosurit, banues në Tiranë ishin pasagjerë të furgonit ndërsa viktima Shkëlqim bregu nga Përmeti mesohet se ishte drejtuesi i autovetures.

Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, por dyshohet se devijimi i mjueteve ka ndodhur nga shpejtesia dhe manovrimi i gabuar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *