Një aksident ka ndodhur te kryqëzimi i Tales në Lezhë. Një automjet ka përplasur një këmbësor i cili është dërguar drejt spitalit Rajonal të Lezhës.

 

 

Sipas informacioneve paraprake nga vendi i ngjarjes bëhet me dije se i plagosuri është një burrë i moshuar.

 

 

Burime nga spitali informojnë së burri ndodhet në gjendje të rëndë.

 

 

Policia dhe grupi hetimor janë nisur drejt vendit të ngjarjes për zbardhjen e plotë të rrethanave.

 

Lezhë / Informacion paraprak

Rreth orës 16:50, në aksin rrugor Lezhë – Milot, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Shënkollit”, shtetasi B. T., duke drejtuar automjetin e tij kamion, ka aksidentuar shtetasin J. Gj. 75 vjeç, banues në Lezhë, i cili është dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Drejtuesi i mjetit po shoqërohet për veprime të mëtejshme hetimore procedurale.

Grupi hetimor në vendngjarje, vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *