Aksident në autostradën Levan- Tepelenë në afërsi të fshatit Malas në Mallakastër.

 

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije për Vizion Plus se në aksident janë peërfshirë dy automjete, nje ‘Mercedes Benz’ me targa AA 566CR dhe nje ‘Reno Clio’ me targa Italiane GC131XP.

 

Mësohet se në aksident janë perfshirë 8 persona të cilët janë dërguar në spitalin e Fierit. Burime pranë këtij spitali pohojnë se po monitorohet gjendja e të lenduarve të cilët ndodheshin në të dy automjetet.

 

Pranë vendit të ngjarjes kanë mberritur efektivë të repartit zjarrfikës Mallakastër të cilët kanë ndihmuar të lënduarit të dalin nga automjetet. Ndërkohë, shërbimet e policisë kanë mbërritur pranë vendit të aksidentit dhe po hetojnë për shkaqet e tij.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *